Milí zákazníci, Vaše objednávky přijaté od 13. 6. 2024 budu vyřizovat a odesílat od 1. 7. 2024. Děkuji a přeji Vám krásné a příjemné dny. Tereza Chovancová

Jak vyčistit Šperky od lišky?

Správná péče je klíčová pro udržení dlouhodobé krásy vašich šperků.

 

Vyberte si péči podle toho, v jakém jsou vaše šperky stavu, od té nejzákladnější po tu hloubkovou a nejdůkladnější. S pravidelnou láskou a šetrným zacházením si budete moci užívat své šperky po dlouhou dobu.

 

Domácí péče, kterou zvládnete během několika minut:

1. Čištění měkkým hadříkem

Nejjednodušší způsob čištění šperků je použití měkkého hadříku (například z mikrovlákna). Jemně otírejte povrch šperku, aby se odstranily znečištění a otisky prstů. Pamatujte, že zlato a stříbro patří k měkčím materiálům, proto nepoužívejte drsné hadříky nebo houbičky, které by mohly jejich povrch poškrábat.

2. Čištění v jemném mýdle

Do mísy s teplou vodou přidejte trochu jemného mýdla. Šperky ponořte do této směsi a nechte je namočené asi 10 minut. Poté je jemně očistěte měkkým zubním kartáčkem, abyste odstranili zbytky nečistot. Důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a osušte měkkým hadříkem.


 

benefity DOMÁCÍ PÉČE

1. jednoduchost

Jsou snadno proveditelné doma s minimálním vybavením.

2. ŠETRNOST

Použití hadříku, jemného roztoku mýdla a vody a měkkého kartáčku minimalizuje riziko poškrábání a poškození vašeho šperku.

3. VŠESTRANNOST

Tyto metody lze aplikovat na různé typy šperků, včetně těch s perlami, a odstranit z nich nečistoty i otisky prstů.

4. RYCHLOST

Čištění pomocí hadříku a jemného mýdla patří k nejrychlejším způsobům, jak obnovit lesk vašich šperků.

 

Odbornější a hloubková péče:

Čištění ultrazvukem

Odborné čištění ultrazvukovým zařízením je vhodné téměř všechny šperky včetně těch s perlami. Přístroj vytváří jemné vibrace ve vodní lázni, které odstraňují nečistoty. Speciální přípravek do ultrazvuku určený speciálně na perly zajišťuje šetrné čištění. Tuto metodu však nechte provádět výhradně odborníkem, abyste minimalizovali riziko poškození perel a šperků.


 

benefity čištění ultrazvukem

1. důkladná čistota

Ultrazvukové vlny pronikají do nejmenších mezer na špercích, odstraňují i drobné nečistoty a zbytky.

2. šetrnost

Ultrazvukové čištění v kombinaci s využitím speciálního roztoku pro jemné čištění minimalizuje riziko poškození drahých kamenů či perel, protože nevyvolává tření ani otěr.

3. úspora času

Proces ultrazvukového čištění je velice rychlý.

4. preciznost

Ultrazvuk efektivně odstraňuje zašlost na povrchu šperků, obnovuje jejich zářivost a lesk.

 

Péče, kterou věnujete svým šperkům, je odrazem vaší lásky k nim, a zároveň klíčem k jejich dlouhodobé kráse. Ať už volíte jednoduché metody domácí péče, které jsou rychlé a efektivní, nebo se rozhodnete pro odbornou péči ultrazvukem.

 

 

 

 

Zpět do obchodu