Proč právě lišky?

 

Jedna liška, jedna učitelka a kolektiv plný žen.

 

Miluji lišky, jsou mojí každodenní inspirací. Chci mít jejich sílu stále při sobě. Ale jak? Jednoduše. Minimalisticky. Kvalitně. Ve formě jednoduchých šperků, které jsou ale něčím jedinečné. Čím? Autorským návrhem lištičky, který je jemný, nenápadný, přesto elegantní, příjemně nositelný a snadno kombinovatelný.

A tak jsem si řekla, že zkusím takový šperk sama vyrobit. Začala jsem kreslit, navrhovat, gumovat, zase kreslit, pak zase gumovat, stříhat, lepit, někdy se i trošku vztekat, ale nakonec vznikl první návrh lištičky. Jediný. Můj. Stále stejný. A podle tohoto původního návrhu jsou lišky vyráběny dodnes. Liška u které nepoznáte, zda-li vyje na měsíc nebo hledí zpět a čichá k ocásku, každý v ní vidí to své.

Ale kdo mi vysněnou lišku vytvoří? Chtěla jsem ji totiž z kovu. Odolnou a krásně lesklou. Nastalo období hledání, bádání, telefonování a e-mailování, až nakonec spatřily světlo světa první lištičky přívěsky. Lištičku připínám na náramek a nosím ho každý den. Jsem nadšená. Po několika dnech nošení si mé kolegyně všimly, že mám nový šperk a zanedlouho jsem měla na stole několik liščích objednávek. A přibývaly další. A další, další a další. Vše spělo k vytvoření značky Šperky od lišky. A nezůstalo jen u náramků. Postupně se nabídka rozšířila o náhrdelníky a náušnice se stejným mazaným motivem.

Není den, kdy bych na sobě neměla Šperk od lišky.

A co že mě vlastně napadne, když se řekne liška? V první řadě chytrost, mazanost a vytrvalost. A jaká ta liščí energie doopravdy je? Hravá. Přináší do života kouzlo. Kouzlo na chvíli zapomenout na předsudky a umět zasmát se sami sobě. Nebrat se tak vážně. Být veselí, ne však lehkomyslní. Své kroky dopředu promýšlet, ale neopomíjet radost z cesty, kterou procházíme. A když se nedaří? Nevzdávat se, prožít, vytrvat.

 

Vítejte ve světě plném energie a krásy se špetkou liščí mazanosti. Vítejte ve světě Šperků od lišky.

 

 

Zpět do obchodu