Jak vybrat velikost náramku?

IMG_2361

 
Jak mám vybrat ze tří velikostí tu správnou právě pro mě? Jak mám změřit obvod mého zápěstí? Mám měřit napevno nebo volně? Co když ani jedna z možností není pro mě ta pravá?

 

Výborně padnoucí náramek přináší jeho nositelce pohodlí a komfort. Když je náramek těsný tak, že se mi zatavuje krevní oběh nebo je naopak až příliš volný a cestuje mi po ruce sem a tam, můžu se zbláznit. V e-shopu najdete tři velikosti náramků. Nejběžnější je velikost o délce 17 cm, která padne většině žen. V nabídce jsou navíc další dvě velikosti – zmenšená velikost (16 cm) nebo prodloužená velikost (18 cm).

Jak správně svou velikost určit a vybrat? Pokud vlastníte krejčovský metr, stačí jej napevno obtočit kolem zápěstí a změřit jeho obvod. K výsledné míře přičtěte 1 cm a máte svou velikost.

metrr

Pokud krejčovský metr nemáte, lze zápěstí změřit také. Vezměte si na pomoc jakýkoliv provázek, tkaničku či proužek papíru. Provázek obtočte napevno kolem zápěstí a poznamenejte si, kde se jeho konce potkávají. Provázek pak rozviňte a pomocí pravítka změřte jeho délku. K naměřené míře opět přičtěte 1 cm a je hotovo. Postup je stejný jak s tkaničkou, tak s proužkem papíru.

Pokud budete mít míru „něco mezi“, volte vždy větší velikost, jelikož se zápěstí měří opravdu pevně a menší náramek by vám mohl ruku svírat.

Například já jsem naměřila pomocí provázku míru 16,1 cm. Přičtu 1 cm, výsledek je 17,1 cm, tudíž volím velikost 17 cm. Pokud bych však naměřila 16,5 cm, po přičtení mi vyjde 17,5 cm. V takovém případě bych raději volila velikost 18 cm, protože by mi menší náramek mohl být těsný.

 

Naměřili jste menší nebo naopak větší míru? V nabídce taková není? Napište do poznámky před odesláním objednávky obvod vašeho zápěstí a já s radostí vytvořím unikátní velikost jen pro vás.

 

Vodoznak průhl. pozadí